Kellan-Robert-Taylor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Kellan-Robert-Taylor

Bun venit pe primul forum dedicat lui Kellan Lutz-Robert Pattinson-Taylor Lautner !
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Edward Cullen

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Violeta30
Admin
Violeta30


Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 32
Localizare : Romania

Edward Cullen Empty
MesajSubiect: Edward Cullen   Edward Cullen Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 3:47 am

Edward Cullen (Edward Anthony Masen) este un personaj fictiv din seria Amurg, scrisă de Stephenie Meyer. El este un vampir, care, pe parcursul seriei, se îndrăgosteşte de adolescenta Bella Swan, cu care se căsătoreşte şi are un copil.

Descriere fizică

Ca toţi ceilalţi vampiri care apar în roman, Edward e descris de către Bella ca fiind incredibil de frumos, ea comparându-l adesea cu Adonis. Pielea lui e „ca marmura” - foarte albă, rece ca gheaţa, şi străluceşte în lumina soarelui. Ea îi descrie trăsăturile feţei drept perfecte. Părul lui reţine nuanţa de bronz pe care a moştenit-o în viaţa umană de la mama sa biologică. Ochii săi, verzi în viaţa umană, sunt descrişi de către Bella drept aurii. Dacă petrece prea mult timp fără să bea sânge, înfăţişarea i se schimbă: culoarea ochilor i se întunecă, apropiindu-se de negru, şi sub ochi îi apar cearcăne purpurii.





Edward Cullen Edward10
Sus In jos
https://kellan-robert-taylor.forumgratuit.ro
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Edward Cullen Empty
MesajSubiect: Re: Edward Cullen   Edward Cullen Icon_minitimeVin Iun 19, 2009 8:15 am

Edward Cullen(nu stiam ca se numea si Anthony)->ce as putea eu sa spun<-l-ai descris pt asa cum il descrie bella(ma rog,ai prins esentialul)...parerea mea este ca este fff adorabil(si in carte,dar imi place si in film-rob e foarte frumos) I love you I love you I love you
Sus In jos
BubblE GuM

BubblE GuM


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Blaj

Edward Cullen Empty
MesajSubiect: Re: Edward Cullen   Edward Cullen Icon_minitimeVin Iun 19, 2009 3:18 pm

Ei bine....Edward este personajul meu preferat...si nu l-as putea schimba din topul preferintelor mele......e perfect intot ceea ce face si spune....e frumos... Very Happy Very Happy
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Edward Cullen Empty
MesajSubiect: Re: Edward Cullen   Edward Cullen Icon_minitimeJoi Iul 09, 2009 6:16 am

Citat :
Din pacate, trebuie sa recunosc faptul ca Edward e acel barbat perfect, fruct al unei imaginatii bogate - parca dorintele tuturor femeilor au fost adunate intr-un singur personaj si astfel a luat nastere idealul. Este acela pe care ni-l dorim, gasim in el cel putin un lucru care sa ne atraga oricat de diferite am fi, oricat de diferite ne-ar fi idealurile si felul de a privi perfectiunea. Este intr-un fel dezamagitor si incorect fata de barbatul normal. Acest Edward nu face decat sa ridice pretentiile feminine si sa le impinga spre a cauta un Edward al lor… Va fi destul de trist cand vor afla ca de fapt nu exista… sau poate il vor gasi, pentru ca la urma urmei, fiecare avem o jumatate acolo undeva, care ne cauta.
nu mai stiu pe ce site am gasit citatul asta,dar e perfect.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Edward Cullen Empty
MesajSubiect: Re: Edward Cullen   Edward Cullen Icon_minitime

Sus In jos
 
Edward Cullen
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Edward vs Jacob
» 20 iunie-happy birthday edward
» Edward & Bella ( poze ,articole)
» Edward Cullent - Robert Pattinson
» Emmett Cullen

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kellan-Robert-Taylor :: Twilight characters :: Edward Cullen-
Mergi direct la: