Kellan-Robert-Taylor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Kellan-Robert-Taylor

Bun venit pe primul forum dedicat lui Kellan Lutz-Robert Pattinson-Taylor Lautner !
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Midnight Sun

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Violeta30
Admin
Violeta30


Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 32
Localizare : Romania

Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:08 am

Discutii despre Midnight Sun ....si tot ce se poate spune pana in momentul de fata Smile
Sus In jos
https://kellan-robert-taylor.forumgratuit.ro
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Re: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitimeJoi Iul 09, 2009 6:12 am

midnight sun a fost cea mai frumoasa din twilight saga,chiar daca nu a fost terminata.Edward are o gandire mult mai complexa decat a bellei.Si imi place ca prin intermediul lui edward putem sti si ce gandesc si celelalte personaje din amurg
Citat :
Could a dead,frozen heart break?It felt like mine would.
"Edward," she mumbled softly.She was dreaming of me.
Could a dead,frozen heart beat again?It felt like mine was about to.
"stay",she sighed."Don't go.Please...don't go."
She was dreaming of me,and it wasn't even a nightmare.She wanted me to stay with her,there in her dream.
I struggled to find words to name the feelings that flooded through me,but i had no words strong enough to hold them.For a long moment,i drowned in them.
Citat :
My life was an unending, unchanging midnight. It must, by necessity, always be midnight for me. So how was it possible that the sun was rising now, in the middle of my midnight?”
sunt citatele mele preferate din midnight sun

Citat :
Twilight este singura carte pe care autoarea s-a decis sa o rescrie din punctul de vedere a lui Edward. A dorit sa-l aduca mai aproape de cititori, sa il faca inteles. Adevarul e ca multi au zis ca e de domeniul SF-ului iubirea lui brusca fata de Bella (lasand la o parte faptul ca totul e fictiune!). Insa nu e chiar asa. Ceea ce a devenit iubire, a fost la inceput ura - cel putin asa credea el sau vroia sa creada. O ura pe fata tocmai pentru ca nu putea sta departe de ea. Vroia sa o omoare, insa a reusit sa-si invinga dorinta asta, ajungand sa simta altfel, altceva…Midnight Sun este mult mai voluminoasa decat Twilight. Se pare ca Edward are o gandire mult mai complexa… doar are aproape un secol in spate. Din pacate nu sunt decat 12 capitole scrise
cred ca explica mai bine ceea ce am vrut eu sa spun
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Re: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 12:12 am

M-am apucat sa citesc acum 1 luna Midnight Sun...dar nu pot sa o termin Crying or Very sad eu sunt way too sentimental,asa ca pur si simplu ma doare fiecare rand,traiesc fiecare rand intocmai ca si Edward...parca am fi aceeasi persoana!Pot sa va rog,daca puteti,sa-mi explicati si mie de ce ma simt asa?Scuze pentru indrazneala...
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Re: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 5:56 am

de ce te simti asa?nu stiu...si eu sunt sentimentala dar este prea frumos scrisa si am citit-o chiar si in engleza
este....nu stiu cum sa spun
este mai bn din perspectiva lui edward...are o gandire mai complexa si cu ajutorul cartii(midnight sun) mi-am putut raspunde la multe intrebari legate de amurg
cred ca o sa ma apuc iar sa o citesc
este mult mai profunda si il inteleg mai bn acum pe edward =((
daca amurg este asa din perspectiva lui edward nu vreau sa-mi imaginez cum ar fi luna noua Sad(=((
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Re: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 6:32 pm

Ar fi mult prea...la naiba,n-am cuvinte.Cred ca ar fi o experienta de neuitat...
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Re: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 8:18 pm

nu stiu daca as putea citi luna noua din perspectiva lui.Chiar nu cred ca as putea.Abia astept sa termine midnight sun(cred ca o sa apara in romania in 5-6 ani Smile) )
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Re: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitimeLun Aug 10, 2009 5:30 pm

6 ani?da suntem pe pluto,sau cum? Question
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Re: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitimeJoi Aug 13, 2009 8:26 am

nu suntem pe pluto,dar la noi zori de zi a aparut la aproximativ 1 an si tinand cont ca SM a spus ca momentan nu va continua cartea....Da,cred ca intr-un fel suntem pe pluto(am inceput sa ma contrazic singura acum Smile) ).Oricum,eu stiu ca seria amurg a aparut la editura rao(parca) si s-au miscat foarte greu cu traducerea Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Midnight Sun Empty
MesajSubiect: Re: Midnight Sun   Midnight Sun Icon_minitime

Sus In jos
 
Midnight Sun
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kellan-Robert-Taylor :: Twilight series :: Midnight Sun. ( novel)-
Mergi direct la: