Kellan-Robert-Taylor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Kellan-Robert-Taylor

Bun venit pe primul forum dedicat lui Kellan Lutz-Robert Pattinson-Taylor Lautner !
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Breaking Dawn (Zori de zi )

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Violeta30
Admin
Violeta30


Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 32
Localizare : Romania

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 3:59 am

Discutii despre Breaking Dawn ( Zori de zi ) .........tot ce se poate discuta Smile
Sus In jos
https://kellan-robert-taylor.forumgratuit.ro
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeJoi Iul 09, 2009 6:06 am

deci,cu asta se incheie seria twilight.
A fost cea mai voluminoasa carte(si cu toate astea,am terminat-o in 2 zile Very Happy)
Mi-a placut ca a fost structurata in 3 carti.A fost interesant asa si oricum nu vroiam sa fie toata numai din perspectiva bellei(era prea dureroasa).Poi ce pot sa spun.Mi-au placut bineinteles noptile lor petrecute dupa nunta(:X)...devoram paginile respective(desi trebuie sa spun ca bella era cam disperata,saraca-adica sa te trezesti din somn plangand in hohote pt ca nu a mai vrut sotul tau sa faca dragoste cu tn,mi se pare cam penibil).Am inceput sa-l indagesc putin pe jacob pt ca a facut multe sacrificii pt bella(si-a parasit haita pt a sta langa bella,fapt care a dus la crearea unei noi haite).Seth este adorabil si are o gandire foarte matura(tinand cont mai ales ca are doar 15 ani).Renesmee e adorabila(mi-a parut rau pt alice pt ca micutul monstru ii dadea "migrene").Ah,emmett a fost.....emmett.Ce o mai tachina pe bella cu privire la viata ei sexuala.Go Emmett!
Garrett a fost tare.Mi-a placut cum ia infruntat pe volturi.Discursul lui a fost la obiect,a fost fantastic.Si mi-a placut ce i-a spus lui Kate:"daca traim dupa asta,femeie,te urmez oriunde" replica urmata bineinteles de o alta replica geniala "si acum imi spune". Breaking Dawn (Zori de zi ) 61214
Mi-a placut si certurile dintre jake si rosalie(bancurile lui jake despre blonde si castronul facut de rosalie).
Am fost dezamagita de plecarea lui Alice la inceput,dar apoi -sa intors si totul a fost ok
as vrea sa am puterile lui benjamin...mi se par cele mai tari.Adica sa controlezi cele 4 elemente...
si puterile zafrinei sunt exceptionale...sunt pur si simplu....waw
Volturii sunt atat de....insetati de putere(cum spuneau romanii nostrii)
oh,am uitat de romanii nostri:vladimir(desi din cate stiam eu,nu este un nume romanesc) si stefan.Sunt cei mai tari.Au venit cu scopul de a se lupta cu volturii(ei le-au luat dreptul la tron....romanii erau familia regala a vampirilor).Imi place de ei pt ca nu au oamenii(in cazul asta vampiri) niciun stres.Discuta intre ei ca si cum ar fi singuri in incapere.Bravo lor(prin urmare,bravo noua) Breaking Dawn (Zori de zi ) 106754
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeSam Aug 15, 2009 5:53 pm

Deci am citit-o in 7 ore ,am terminat-o azi-noapte la 1 Very Happy .M-am distrat de minune.Jacob e jalnic la glume despre blonde lol! .Oricum,tot nesuferit mi se pare.Seth e adorabil.L-as lua acasa pe post de animal de plus Very Happy .De ceilalti vampiri ce sa zic...speciali.Romanii cam prafuiti,dar simpatici.
Ma asteptam la mult mai mult la partea cu transformatul bellei si nasterea Renesmeei...Nu m-a impresionat.Cu riscul sa va enervati asa putin mai mult pe mine,cu exceptia a catorva pasaje,mi s-a parut destul de banala cartea...nu mi-a mai insuflat aceleasi sentimente,nici macar comportamentul lui Edward(dupa ce s-a transformat Bella).Oricum ma asteptam la mult mai mult...O sa scriu dupa ce o sa analizez mai bine ce am citit.
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeDum Aug 16, 2009 12:36 am

ieiiiii
ai terminat-o...bv
felicitari...wow,si in 7 ore?esti dusaa
stiu,te inteleg.eu vroiam sa-i vad tot pe adolescentii indragostiti si nesiguri si nu pe proaspatii insuratei
seth a fost asa de dulceee
si garrett asa de tare cu discursul lui kilometric
Sus In jos
amy
Admin
amy


Numarul mesajelor : 49
Data de inscriere : 24/05/2009
Varsta : 33

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeLun Mai 17, 2010 1:07 pm

Discursul ala a fost genial. Poate ca un astfel de discurs trebuie sdresat si politicienilor nostrii:))
Sus In jos
Violeta30
Admin
Violeta30


Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 32
Localizare : Romania

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeLun Mai 17, 2010 1:09 pm

daaaaaa;))) Breaking Dawn (Zori de zi ) 106754
Sus In jos
https://kellan-robert-taylor.forumgratuit.ro
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeLun Mai 17, 2010 8:34 pm

ups... am cam uitat cine era garrett Very Happy ...
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeDum Mai 23, 2010 3:19 am

Citat :
ups... am cam uitat cine era garrett ...

cee, cum adica ai uitat cn e garrett?
ups, stai ca si eu am cam uitat

hmmm, era nomadul acela care a ramas cu una din clanul denali, nu?
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitimeDum Mai 23, 2010 3:15 pm

dap, era nomad american... Very Happy scuze
Sus In jos
Continut sponsorizat





Breaking Dawn (Zori de zi ) Empty
MesajSubiect: Re: Breaking Dawn (Zori de zi )   Breaking Dawn (Zori de zi ) Icon_minitime

Sus In jos
 
Breaking Dawn (Zori de zi )
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kellan-Robert-Taylor :: Twilight series :: Breaking Dawn (novel)-
Mergi direct la: