Kellan-Robert-Taylor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Kellan-Robert-Taylor

Bun venit pe primul forum dedicat lui Kellan Lutz-Robert Pattinson-Taylor Lautner !
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Eclipse( Eclipsa)

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Violeta30
Admin
Violeta30


Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 32
Localizare : Romania

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 3:45 am

Discutii despre Eclipse( Eclipsa) .... I love you ce va placut....anumite capitole preferate....
Sus In jos
https://kellan-robert-taylor.forumgratuit.ro
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeLun Iun 29, 2009 12:49 pm

Stiu ca e vorba de carte,dar filmul apare la anul,pe 10 iunie ...ca si cum ar fi un cadou pentru Edward Smile
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeJoi Iul 09, 2009 5:38 am

Citat :
Stiu ca e vorba de carte,dar filmul apare la anul,pe 10 iunie ...ca si cum ar fi un cadou pentru Edward
poi ziua lui edward e pe 20 iunie
eclipsa mi-a placut foarte mult.Cel mai mult imi placeau fazele alea cand hormonii bellei o luau razna de tot(si mi-a placut ca pe tot parcursul cartii ea a vrut si el nu,pt ca mai apoi,la final,el a vrut si ea nu a mai vrut).Cel mai mult mi-a placut capitolul 20.Compromis
Bineinteles ca m-a enervat Jacob,mai ales ca a sarutat-o cu forta pe bella.Si mi-au placut replicile lui Edward dupa incidentul asta cand ii spunea ca o sa alerge cu 3 picioare.Mi-a placut cat de sincer a fost edward cu jacob in cort.Si ce naiba a fost cu sarutul dintre bella si jacob?Cred ca a fost cel mai lung sarut care a fost descris vreodata.Si prostul ala de edward nu a zis nimic dupa.AHHH,ce vampir prost.Si ce naiba a fost cu replica aia pe care a dat-o bella:
Citat :
-Il iubesti(asta a spus-o ed)
-Te iubesc pe tn mai mult.
ce ma?doar atat a putut scoate pe gura aia a ei?Nu se presupune ca ed era centrul universului pt ea,ca si-ar da si viata pt el.Pff.Sau cum putea sa spuna in somn "Jake,jake al meu" cand langa ea era edward.Un singur lucru a facut si ea bun.Ca a acceptat cererea lui Edward,ca a acceptat sa-i devina sotie.
Si ce adorabila e alice.Imi place cum ii santajeaza ea emotional pe toti.Si ce poveste a avut rosalie...si jasper.Ah,emmett e cel mai tare.Nu ii este frica de o lupta buna....si toate glumele pe care le face... Eclipse( Eclipsa) 61214
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeVin Iul 31, 2009 7:19 pm

Stiu ca e pe 20...eu il vad ca pe un cadou primit mai devreme.Scuze daca te-am deranjat,nu asta a fost intentia mea Crying or Very sad .Cat despre carte...hmm,a fost destul de ok...Cred ca am suferit cel mai mult cand am citit-o si mi-a crescut antipatia pentru jacob...si pentru bella.Edward chiar nu merita anumite lucruri...Totusi,Bella e om...si ca orice om,trebuie sa o dea in bara cumva.Si o intrebare pt voi: cum sa iubesti 2 persoane in acelasi timp...si 2 persoane atat de diferite(complementare cumva?unul rece ca gheata,dar capabil de o iubire fara margini si celalalt ca focul,bun numai de o aventura?poate ca aici pe undeva e raspunsul Eclipse( Eclipsa) 795548 )
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeLun Aug 03, 2009 4:15 am

Citat :
Stiu ca e pe 20...eu il vad ca pe un cadou primit mai devreme.Scuze daca te-am deranjat,nu asta a fost intentia mea Crying or Very sad
cum sa ma deranjezi.nu,chiar nu m-ai deranjat.Am crezut ca ai incurcat ziua,greseala mea.Eu sunt cea care trebuie sa-si ceara scz.
Citat :
Si o intrebare pt voi: cum sa iubesti 2 persoane in acelasi timp...si 2 persoane atat de diferite(complementare cumva?unul rece ca gheata,dar capabil de o iubire fara margini si celalalt ca focul,bun numai de o aventura?poate ca aici pe undeva e raspunsul )
sincer,eu chiar nu am iubit niciun baiat pana acum si eu oricum nu cred in chestia asta cu iubitul a 2 pers in acelasi timp.Care e diferenta intre afectiune si iubire nici eu nu stiu exact.Dar tot cred ca pe unul il iubesti si la unul ti foarte mult,dar nu ai cum sa-i iubeste pe amandoi.Cand o sa ma indragostesc o sa spun mai bn Smile)...pana atunci doar atat pot spune. Very Happy
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeMar Aug 04, 2009 6:36 pm

Nici eu nu am avut asemenea experiente si din aceasta cauza am si pus intrebarea.Oricum, Bella a fost creata ca un "specimen" putin ciudat.Adica nu reprezinta o fata obisnuita,dimpotriva.Doar cineva care i se aseamana foarte mult ne-ar putea,sau mai bine zis mi-ar putea explica.Oricum,in opinia mea,Edward a demonstrat tarie de caracter in momentele respective.Where can we find a boy like him? Very Happy
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeMier Aug 05, 2009 2:13 am

Citat :
Oricum,in opinia mea,Edward a demonstrat tarie de caracter in momentele respective.Where can we find a boy like him? Very Happy
nu cred ca o sa gasim unul ca el Crying or Very sad
mi-a placut in eclipsa...adica mi-a placut in toate cartile,dar ma cam enerveaza ca este asa...asa de fraier.De ce nu poate pur si simplu sa lupte pt ce vrea el?
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 12:01 am

Cred ca perioada in care s-a nascut si a trait l-a influentat...si ma gandesc ca si mama lui l-a invatat numai de bine,inclusiv sa nu fie egoist...Asa ca el se gandeste intotdeauna la ce crede el ca vor ceilalti si se lasa deoparte pe sine. Smile
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 6:04 am

eu cred ca nu ar conta prea mult educatia lui.Cred ca mai mult conta iubirea lui pt bella.O iubea atat de mult incat era capabil de orice sacrificiu de sine pt a-i fi ei bine.Dar...totusi.Chiar daca bella l-ar fi iubit mai mult pe jacob,o farama de speranta tot ar fi existat.Mi-a placut mult "conversatia" lor din cort(dintre jake si edward).Edward a fost atat de sincer.Si mi-a placut cum l-a amenintat edward pe jake dupa ce a sarutat-o pe bella prima data
si cum naiba putea sa-i spuna bella lui jake ca-l iubeste(dupa ce s-a terminat batalia cu nou-nascutii) stiind ca acasa o asteapta edward si il mai facea si pe jake sa sufera
nemernica
Sus In jos
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 6:29 pm

Sincer,la faza asta,mi-a venit sa arunc cartea pe jos daca putea sa insemne un pumn in fata Bellei Very Happy ...dar mi-am dat seama ca ma port copilareste Very Happy
Sus In jos
alexu-tza

alexu-tza


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 31
Localizare : at the Cullens

Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 8:23 pm

da.Cartea a fost prea trasa de par.Ma refer la povestile stramosilor lui Jacob.Bn,sunt importante povestile ca are legatura cu bella si cu batalia cu nou-nascutii(chestia aia cu a 3-a nevasta) si pt zori de zi(o sa afli cand o sa citesti la ce ma refer)-partea cu seful ala de trib care s-a contopit cu lupulde aici rezulta ca ei nu sunt varcolaci....gata!tac...prea multe detalii.Te las pe tn sa citesti:D)
asta ma plictisit,dar au fost si parti in care citeam pe nerasuflate.Mai ales capitolul 20.Compromis =p~=p~
Sus In jos
Continut sponsorizat





Eclipse( Eclipsa) Empty
MesajSubiect: Re: Eclipse( Eclipsa)   Eclipse( Eclipsa) Icon_minitime

Sus In jos
 
Eclipse( Eclipsa)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kellan-Robert-Taylor :: Twilight series :: Eclipse (novel)-
Mergi direct la: