Kellan-Robert-Taylor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Kellan-Robert-Taylor

Bun venit pe primul forum dedicat lui Kellan Lutz-Robert Pattinson-Taylor Lautner !
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Noua si scurta viata a lui Bree Tanner - Stephenie Meyer

In jos 
AutorMesaj
Mihaitza

Mihaitza


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 20/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Where the Cold ones rule

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner - Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner - Stephenie Meyer   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner - Stephenie Meyer Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 1:20 am

Editura Little Brown US a anunţat că va publica după aproape doi ani un nou titlu al autoarei Stephenie Meyer. CEA DE-A DOUA VIAŢĂ A LUI BREE TANNER este o nuvelă scrisă din perspectiva lui Bree, un personaj din romanul Eclipsa.

Titlul original: The Short Second Life of Bree Tanner

"Am fost surprinsă la fel ca toţi ceilalţi de această nuvelă", a afirmat Stephenie Meyer. “Când am început să lucrez la ea în 2005, a fost un simplu exerciţiu care să mă ajute să explorez o altă latură a romanului Eclipsa pe care îl finalizam în acel moment. Credeam că va fi doar o scurtă povestire, pe care aş fi putut să o postez pe site-ul meu. Apoi, când a început lucrul la FENOMENUL AMURG: SECRETE DE PE PLATOUL DE FILMARE, am considerat că ar fi potrivit ca această poveste a lui Bree să fie inclusă în respectivul ghid. Dar povestea a devenit din ce în ce mai lungă, astfel încât această intenţie nu s-a mai putut materializa."

"Întotdeauna am considerat CEA DE-A DOUA VIAŢĂ A LUI BREE TANNER ca pe o dedicaţie specială pentru fani", a afirmat Meyer. "Au fost atât de pasionaţi de tot ce a însemnat seria Amurg".

CEA DE-A DOUA VIAŢĂ A LUI BREE TANNER este povestea lui Bree Tanner, un vampir nou-născut care apare pentru prima dată în romanul Eclipsa, şi a lumii întunecate în care trăieşte. Nuvela relatează marşul armatei vampirului nou-născut împotriva Bellei Swan şi a familiei Cullen, după întâlnirea lor memorabilă.

Bree Tanner abia dacă-şi aminteşte cum era viaţa ei înainte de dobândirea acestor simţuri puternice, reflexe supraomeneşti şi putere fizică copleşitoare.

Viaţa de dinainte de setea neostoită de sânge… viaţa de dinainte de a deveni vampir.

Bree ştie că traiul alături de tovarăşii ei nou-născuţi are certitudini şi prea puţine reguli: păzeşte-te, nu atrage atenţia asupra ta şi, mai presus de toate, să ajungi înapoi acasă înainte de răsărit, altminteri vei muri. Ceea ce nu ştie e că viaţa ei de nemuritoare e pe cale să se sfârşească.

Apoi Bree îşi găseşte un prieten neaşteptat în Diego, un nou-născut la fel de curios ca şi ea cu privire la creatoarea lor misterioasă, despre care ştiu doar că e o ea. Pe măsură ce descoperă că nou-născuţii sunt doar pioni într-un joc mult mai mare, Bree şi Diego trebuie să se hotărască în cine pot să se încreadă. Dar dacă tot ce ştii despre vampiri se bazează pe minciuni, cum poţi descoperi adevărul?




Noua si scurta viata a lui Bree Tanner - Stephenie Meyer Cea-dea-doua-viata-a-lui-bree-ta-0

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner - Stephenie Meyer 4583263958_15ae3c531a
Sus In jos
 
Noua si scurta viata a lui Bree Tanner - Stephenie Meyer
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» New Moon (Luna Noua)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kellan-Robert-Taylor :: Diverse :: Carti :: Carti-
Mergi direct la: